10 sprawdzonych prezentów na babyshower

10 sprawdzonych prezentów na babyshower

Babyshower to coraz częściej organizowane przyjęcie dla przyszłej mamy. Świętowanie najczęściej odbywa się kilka tygodni przed porodem. Takie spotkanie to duża dawka radości i śmiechu (przygotowuje się nawet specjalne gry i zabawy). Przyszła mama obdarowywana jest upominkami dla siebie i dla maluszka. W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam 10 ciekawych pomysłów na prezenty na babyshower!

Fot. 1. źródło: materiały własne.

1. Chusta do noszenia malucha + voucher na konsultację u doradcy noszenia

Jeśli wiesz, że przyszła mama chciałaby nosić malucha w chuście, ten pomysł wydaje się idealny! Doradca noszenia pokaże, jak prawidłowo zamotać dziecko w chuście i wytłumaczy, jaka powinna być właściwa pozycja poszczególnych części ciała malucha.

Fot. 2. źródło: materiały własne.

2. Karta podarunkowa do salonu brafittingu

Po porodzie, bardzo ważne jest indywidualne dopasowanie biustonosza. Odpowiedni stanik zapewni wsparcie dla powiększonych piersi, ale również zmniejszy ryzyko pojawienia się bólu kręgosłupa. A dodatkowo, braffiterka zaproponuje specjalny biustonosz z odpinanymi ramiączkami, wygodny do karmienia.

3. Foto-kocyk – kocyk do zdjęć malucha z możliwością zaznaczania dni, tygodni, miesięcy, np. Snap The Moment

Dzięki takiemu kocykowi, mama może co jakiś czas fotografować swojego malucha i obserwować jego rozwój! To super pamiątka.

Fot. 3. źródło: https://www.snapthemoment.pl/pl/foto-kocyk

4. Voucher na sesję zdjęciową

Sesja zdjęciowa to kolejna cudowna pamiątka. Do wyboru są różne opcje – jeśli przyszła mama nie miała sesji brzuszkowej, może to być sesja jeszcze z okresu ciąży. Inną możliwością jest sesja noworodkowa lub sesja rodzinna. Do wyboru, do koloru! Są też sesje „brzuszek i maluszek” – najpierw mama wybiera się na sesję ciążową, a po porodzie wraca do fotografa z noworodkiem.

Fot. 4. źródło: materiały własne (Joanna Wolnik Photography).

5. Voucher na masaż lub do salonu kosmetycznego

Idąc na babyshower, zwykle myślimy o tym, aby kupić prezent dla dziecka, ale nie zapominajmy też o mamie! Po porodzie, takie wyjście i chwila dla siebie są naprawdę nieocenione!

6. Album dziecka – np. „Twoja historia, Kochanie” (Memorable) lub Oh baby

Są to albumy, które przechowują wspomnienia z okresu ciąży i chwil po narodzinach dziecka. Jest w nich miejsce na zapiski, zdjęcia, odciski rączek, stópek. Wspaniała pamiątka na całe życie.

Fot. 5. źródło: https://memorable.pl/album-dziecka-twoja-historia-kochanie-roz

7. Bransoletka dla przyszłej mamy

Super pomysłem jest bransoletka, która będzie symbolizować czas ciąży/narodziny dziecka. Może być to np. bransoletka z grawerem z Lilou.

Fot. 6. źródło: https://lilou.pl/pl/bransoletka-z-pozlacanym-misiem-wozkiem-i-bobasem-na-grubym-blekitnym-sznurku.html

8. Segregator pediatryczny #jestemdzieckiem od Mamy Ginekolog

Segregator pediatryczny to praktyczne miejsce do przechowywania dokumentacji maluszka oraz zbiór ciekawych informacji dla rodziców.

Fot. 7. źródło: https://mamaginekolog.pl/produkt/segregator-pediatryczny-jestem-dzieckiem/

9. Voucher na wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego/dziecięcego

Kolejnym wartościowym prezentem będzie voucher na wizytę u fizjoterapeuty.

a) może być to voucher dla mamy

Fizjoterapeuta uroginekologiczny:

  • przed porodem – przygotuje przyszłą mamę do świadomego porodu, rozluźni tkanki, nauczy prawidłowego oddechu
  • po porodzie – oceni stan powłok brzucha, ewentualny stan blizny i ogólną formę mamy po porodzie; nauczy również prawidłowych nawyków

b) drugą opcją jest voucher na wizytę do fizjoterapeuty dziecięcego, który oceni malucha i nauczy rodziców prawidłowej pielęgnacji niemowlaka.

10. I na koniec mała propozycja ode mnie : Ebook – Fizjodzidziuś – przepis na udany rozwój w pierwszych miesiącach życia

„Fizjodzidziuś” to kompleksowy poradnik stworzony przeze mnie – fizjoterapeutkę dziecięcą, z myślą o świeżo upieczonych rodzicach, którzy chcieliby już od pierwszych dni wspierać rozwój psychoruchowy swoich maluchów.

Książka wypełniona jest poradami, wskazówkami i zdjęciami, dzięki którym pierwsze miesiące z maluchem staną się łatwiejsze. Dostępna będzie od poniedziałku 10 maja na stronie www.fizjomommy.pl.

Fot. 8. źródło: materiały własne.

Już dziś zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy 15% na ebooka! 🙂 W sklepie będzie również dostępna wersja prezentowa w ślicznym pudełeczku.

[mc4wp_form id=”104″]

Fot. 9. źródło: materiały własne.

Wpis nie jest sponsorowany. 🙂 Jest zbiorem propozycji obserwatorek z Instagrama!

Dodaj komentarz! :)