TOP 50 ZABAWEK DLA NIEMOWLAKA 6-12 MIES.

TOP 50 ZABAWEK DLA NIEMOWLAKA 6-12 MIES.

Jakie zabawki wybrać dla niemowlaka, który ma od 6 do 12 miesięcy? Co kupić, aby wspierać rozwój dziecka i podarować coś naprawdę wartościowego? Informacje znajdziecie w dzisiejszym wpisie! 🙂

 • PTASZEK KIWACZEK-UKŁADACZEK FISHER PRICE– ptaszek, który ma szeroko rozłożone skrzydła! Maluch na skrzydłach może poustawiać czwórkę zwierzęcych przyjaciół w taki sposób, aby zachować równowagę ptaszka, lub układać ich po jednej stronie, aby ptaszek chwiał się i bujał. Każde zwierzątko ma przyjazną buzię, ciekawy element do odkrycia i żywe kolory, co przyciąga uwagę malucha. Zabawa będzie jeszcze lepsza dzięki kręciołkowi na brzuszku ptaszka, „piórkom” ze wstążeczek i kolorowym kuleczkom w bujającej się podstawie, które grzechoczą przy ruchu. Ptaszka możecie zamówić TUTAJ.
 • RUBBABU POCIĄG MAGNETYCZNY – lokomotywa i 3 wagony, które łączą się ze sobą za pomocą magnesów! Są przyjemne w dotyku, mają ciekawą fakturę, przez co jest to również zabawka sensoryczna (jest to naturalny kauczuk). Zabawka wspiera rozwój motoryki małej (sprawności ruchowej rączek) i koordynacji. Pociąg możecie zamówić TUTAJ.
 • KOSTKA MANIPULACYJNA QUUBI FAT BRAIN TOYS – każda krawędź sześcianiku połączona jest elastycznymi gumkami, aby małe rączki mogły je zgniatać, zginać i wykręcać. Dla dodatkowej stymulacji sensorycznej na krawędziach sześcianu ślizgają się i obracają gumowe, kolorowe koraliki, idealne do gryzienia. Kostkę możecie zamówić TUTAJ.
 • WĘDRUJĄCY KOTEK DO NAUKI CZWORAKOWANIA – chodzący kotek zachęcający do przemieszczania się! Kotka możecie zamówić TUTAJ.

Producent oferuje również pieska!

 • PSZCZÓŁKA SKIP HOP – jeżdżącą pszczółka zachęcająca do podejmowania prób przemieszczania! Zachęca do pivotowania, raczkowania, pełzania i czworakowania. Pszczółkę możecie zamówić TUTAJ.
 • ZAKRĘCONA WIEŻA SPIN AGAIN FAT BRAIN TOYS – jedna z moich ulubionych zabawek! To pierwsza piramida z kręcącymi się elementami. Maluch ma za zadanie nakładać krążki na słupek. Krążki wirują i kręcą się opadając na podstawkę. Podstawa wieży jest dwustronna – może stać stabilnie lub kołysać się jak wańka-wstańka! Wieżę możecie zamówić TUTAJ.
 • ŻYRAFKOWA WIEŻA – zabawka 3w1! Wieża, którą maluch buduje (i oczywiście burzy!) z kubeczków. U góry można wrzucić kulkę, która wypadnie na dole. Kubeczki można również wkładać jeden w drugi. Dodatkowo ta zabawka to przebijanka z młotkiem! Żyrafkową wieżę możecie zamówić TUTAJ.
 • SORTER ELASTYCZNA KOSTKA INNYBIN FAT BRAIN TOYS – sorter składa się z sześciu kolorowych, elastycznych ścian i sześciu dużych klocków o różnych kolorach, kształtach i fakturach. Maluch bawi się przeciskając klocki przez kolorowe gumki. Później może również wyciągać klocki z sortera na zewnątrz. Sorter możecie zamówić TUTAJ.
 • ZAKRĘCONA ZJEŻDŻALNIA DLA KULEK ROLLAGAIN FAT BRAIN TOYS – zjeżdżalnia dla kulek, które dzięki specjalnemu mechanizmowi turlają się w tym samym czasie! Wspiera rozwój motoryki, umiejętności rozumowania przestrzennego i przyczynowo-skutkowego. Zjeżdżalnię możecie zamówić TUTAJ.
 • DZWONKI ROCK N’ROLLER PIANO FAT BRAIN TOYS – super pierwszy instrument muzyczny. Klasyczne dzwonki z dodatkowymi kółeczkami, które wprawione w ruch sprawią, że instrument wydzwoni pięknie każdą nutę. Zabawka rośnie razem z dzieckiem! Starszy maluch może chwycić w rączkę pałeczkę i w ten sposób wydzwonić melodię. Dzwonki możecie zamówić TUTAJ.
 • WYSKAKUJĄCY PRZYJACIELE FISHER PRICE KOLOROWE ZWIERZĄTKA – cztery różne elementy – do naciskania, przekręcania, przesuwania, i przełączania. Rozwijają one zręczność małych rączek, a wesołe dźwięki i wyskakujące zwierzątka uczą malucha zasady przyczyny i skutku. Zabawkę możecie zamówić TUTAJ.
 • WIEŻA Z PUDEŁEK – z pudełek można układać (i burzyć!) wieżę. Można je także wkładać jedno w drugie. Proste, a bardzo rozwijające. Polecam! Pudełka możecie zamówić TUTAJ.
 • PIRAMIDA Z DREWNIANYMI ZWIERZĄTKAMI LELIN – piramida z 6 klocków z drewnianymi figurkami zwierzątek mieszkających na farmie. Dziecko ma za zadanie ułożyć kartonowe pudełka w odpowiedniej kolejności i dopasować figurki zwierząt do odpowiadających im domków. Dopasowanie zwierzątek może być jeszcze trudne, więc zabawka na pewno posłuży przez dłuższy czas :). Dodatkowo zabawka ta to nauka języka angielskiego i cyferek! Piramidę możecie zamówić TUTAJ.
 • ŚCIEŻKA SENSORYCZNA CLEMMY – zestaw 8 miękkich mini-mat edukacyjnych i 8 klocków – przy ich użyciu moża tworzyć ścieżki sensoryczne ze zróżnicowanymi powierzchniami. Elementy mają różnorodne chropowate tekstury, które stymulują percepcję dotykową dziecka. Ścieżkę można użyć jako element toru przeszkód! Ścieżkę możecie zamówić TUTAJ. A zabawy, które można wykorzystać organizując maluszkowi rozwijający tor przeszkód znajdziecie w moim ebooku FIZJOZABAWY. Darmowy fragment ebooka dostępny jest TUTAJ.:)
 • KULE TOBBLES NEO – innowacyjna wieża dla malucha. Kolorowa piramidka do układania, turlania i balansowania. Rozwija koordynację ręka-oko i motorykę małą. Kule możecie zamówić TUTAJ.
 • STACJA MULTIAKTYWNA B.TOYS – zabawka SENSORYCZNA angażująca uwagę maluszka, rozwijająca motorykę małą. Zabawka składa się z młynków do kręcenia i paciorków do przesuwania. Stację możecie zamówić TUTAJ.
 • KOSTKA AKTYWIZUJĄCA LITTLE DUTCH – mój zabawkowy must have! Drewniana kostka z klockami o różnych kształtach, która rozwija umiejętności motoryczne i poznawcze maluszka. Z każdej strony zabawki dziecko ma inne zadanie do wykonania! Bardzo bardzo polecam. Kostkę możecie zamówić TUTAJ.
 • SORTER Z DŹWIĘKIEM B.TOYS – po odpowiednim dobraniu przez dziecko kształtów do otworów, sówki zjeżdżające tunelami w dół pohukują! Dodatkowo są tu powykręcane drążki do przesuwania. Maluszki mogą też toczyć zabawkę po podłodze, dzięki czemu ćwiczą motorykę! Sorter możecie zamówić TUTAJ.
 • KOLOROWE BĄBELKI DIMPL – super zabawa dla dzieci i rodziców. Silikonowe bańki można wciskać i wypychać. Maluch trenuje motorykę małą, a rodzic może się trochę odstresować :). Bąbelki możecie zamówić TUTAJ.
 • SORTER KOSTKA OOMBEE CUBE FAT BRAIN TOYS – kolorowe kształty o różnej fakturze wykonane z miękkiego silikonu, przyczepione są na trwałe sznureczkiem do plastikowego sześcianu. Sześć kształtów idealnie pasuje w odpowiednie miejsca kostki sortera. Sorter stymuluje dzieci już od 6 miesiąca życia i jest także idealny do zabawy i nauki w podróży. Sorter możecie zamówić TUTAJ.
 • MIĘKKIE AUTKA Z NAPĘDEM B.TOYS – miękkie w dotyku autka to super zabawka sensoryczna! Autka są napędzane poprzez pociągnięcie w tył (pull-back). Dzięki temu zachęcą maluszka do przemieszczania się. Nie wymagają baterii! Autka możecie zamówić TUTAJ.
 • SORTER PRZEWLEKANY PLAN TOYS – pierwszy sorter! Figury geometryczne połączone są sznurkiem, który ułatwia przewlekanie kształtów przez odpowiednie otwory. Super, bo elementy na pewno się nie pogubią! 🙂 Sorter możecie zamówić TUTAJ.
 • PRACOWITA PSZCZÓŁKA FISHER PRICE – do ula wkłada się krążki, które przemieszczają się przez plaster miodu. Elementy aktywizujące – takie jak obrotowy wałeczek, klapka czy klekotki – pomagają maluszkowi wzmacniać zręczność oraz koordynację ręka-oko. Pszczółkę możecie zamówić TUTAJ.
 • PRZECIĄGANIEĆ ZIPPEE – sześć kolorowych, silikonowych sznureczków o różnym kształcie do ciągnięcia i przeciągania. Zabawka wspiera rozwój motoryki małej. Jasne, piękne kolory wpływają na rozwój wzroku dziecka. Miękki silikon, różna faktura, różny kształt końcówek sznureczków stymulują dotyk. Zabawkę możecie zamówić TUTAJ.
 • SENSORYCZNA PRACOWNIA KLICKITY FAT BRAIN TOYS – sensoryczna zabawka z klikającymi, ruchomymi kulami o różnej fakturze. Rozwija wszystkie zmysły maluszka. 5 kolorowych kul można gryźć, wciskać, dotykać. Można również nimi grzechotać i kręcić! Zabawkę możecie zamówić TUTAJ.
 • KOLOROWY BĄCZEK CLEMENTONI – wesoły, kolorowy bączek ze zwierzątkami zapewnia wir zabawy! Po uruchomieniu bączka zwierzątka na karuzeli i piłeczki zaczynają się kręcić, jak na placu zabaw! Prosta, ale bardzo ciekawa zabawka. Możecie ją zamówić TUTAJ.
 • SUCHY BASEN Z KULKAMI – zabawa w suchym basenie to świetny trening gorsetu mięśniowego, a zarazem trening sensoryczny! Basen możecie zamówić TUTAJ.
 • TUNEL IKEA – czołganie w tunelu to super zabawa wspierająca rozwój motoryki! Może być to element toru przeszkód. Tunel możecie kupić stacjonarnie w Ikea lub TUTAJ.
 • TABLICA EDUKACYJNA MELISSA & DOUG OTWÓRZ ZAMKNIJ – tablica w kształcie farmy posiada 9 otwieranych okienek, pod którymi kryją się drewniane magnesy o różnych kształtach. Zadaniem dziecka jest umieszczenie puzzla w odpowiednim okienku. Zabawa uczy poznawania nazw zwierząt, doskonale rozwija pamięć i zdolności motoryczne. Tablicę możecie zamówić TUTAJ. Moim zdaniem czas na tablicę to bardziej wiek 12+, jednak często pojawiała się ona w Waszych polecajkach, dlatego zamieszczam ją także wśród zabawek dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy. Najwyżej troszkę poczeka! 🙂
 • PIRAMIDKA SENSORYCZNA RING TOWER MUSHIE – super rozwijająca zabawka w pięknym wydaniu! Rozwija sprawność rączek. Piramidkę możecie zamówić TUTAJ.
 • PRZEBIJANKA Z KULKAMI I MŁOTKIEM BIO TINY – przebijanka z kulkami i młotkiem pobudza zdolności motoryczne dziecka i uczy koncentracji, a także koordynacji oko-ręka. Małe piłeczki należy umieścić w otworach i przybić z góry, aby wpadły do sortera. Przebijankę możecie zamówić TUTAJ.

CZAS NA PIERWSZĄ ZABAWĘ KLOCKAMI!

 • AUTKO CLEMMY Z KLOCKAMI – innowacyjne autko z miękkimi elementami to połączenie świetnej zabawy i sensorycznych odkryć! Miękkie elementy maluch może dotykać, ściskać, a tym samym odkrywać nowe kształty i faktury. Zabawka pobudza zmysł dotyku i zdolności manualne. Dach autka może służyć jako podstawa do budowania wieży z klocków :). Autko możecie zamówić TUTAJ.
 • AKTYWNE KLOCKI FISHER PRICE – bardzo ciekawe klocki! Każdy klocek ma cztery różne ścianki, na których umieszczono różne ciekawe elementy: literki, cyferki, zwierzątka „a kuku” i inne niespodzianki! Niebieski klocek ma obrotowy wałeczek, czerwony klocek wirujące kółko, a żółty klocek klikający przełącznik. Klocki możecie zamówić TUTAJ.
 • KOLOROWE KLOCKI SENSORYCZNE FISHER PRICE – w zestawie znajdują się 3 klocki sensoryczne, wykonane z tworzywa, drewna i tkaniny (super doznania sensoryczne). Na każdym z bloków znajdują się suwaki, ruchome elementy o różnych fakturach, które pobudzą zmysły malucha. Zróżnicowane elementy, które gruchoczą, szeleszczą, zapewnią mnóstwo ekscytującej zabawy. Klocki możecie zamówić TUTAJ.
 • KLOCKI SENSORYCZNE INTERAKTYWNE W WORECZKU – zestaw 9 sensorycznych klocków, które mają różne kolory, powierzchnie i wydają różne dźwięki. W bawełnianym woreczku znajdują się 3 klocki do rozróżniania DOTYKIEM, 3 – WZROKIEM i 3 – SŁUCHEM! Klocki możecie zamówić TUTAJ.
 • KULKO-KLOCKI LALABOOM – kulko-klocki mają aż 16 rożnych faktur, 12 kształtów i 10 kolorów. Kulko-klocki łączy się na dwa sposoby – skręca się ze sobą i wciska jeden w drugi. Można je też nawlekać na sznurek! Kulko-klocki możecie zamówić TUTAJ.

A TERAZ PRZYSSAWKI! TO NAPRAWDĘ ŚWIETNE ZABAWKI, KTÓRE POSŁUŻĄ PRZEZ DŁUŻSZY CZAS!

 • GRZECHOTKA PRZYSSAWKA BOBO PIPSQUIGZ LOOPS FAT BRAIN TOYS – silikonowa, kolorowa zabawka z grzechoczącymi kółeczkami, przysysająca się, do gryzienia, do zabawy, do stawiania, przysysania, grzechotania. Pomarańczową przyssawkę możecie zamówić TUTAJ, a niebieską TUTAJ.
 • KUBECZKI PRZYSSAWKI – kolejna sensoryczna zabawka, która doskonali zdolności manualne dziecka, rozwija, zdolności motoryczne. Kubeczki przysysają się do siebie i do gładkiej powierzchni. Zabawka stymuluje zmysł dotyku, wzroku, słuchu. Możecie ją zamówić TUTAJ.
 • 3 DUŻE PRZYSSAWKI GRZECHOTKI! Piękne, silikonowe, kolorowe, o różnej fakturze, grzechocące, przysysające się, do gryzienia, do zabawy, do stawiania, przysysania, dotykania. Przyssawki możecie zamówić TUTAJ.
 • BOBO PRZYSSAWKI KÓŁECZKA PIPSQUIGZ RINGLETS FAT BRAIN TOYS – kółeczka przyssawki rozwijające motorykę małą. Można je łączyć ze sobą, a także przyczepiać do szyby lub lustra. Bardzo bardzo polecam! Kółeczka możecie zamówić TUTAJ.
 • PIŁECZKI THERA BOLLY – moje ulubione piłeczki! Poprzez zabawę dziecko trenuje zręczność i motorykę, kreatywność i wyobraźnię. Piłeczki można przyczepiać do gładkich powierzchni i łączyć ze sobą. My z Emilką przyczepiamy je do stópek i w ten sposób (unosząc nóżki w leżeniu na pleckach) ćwiczymy między innymi mięśnie brzuszka! Piłeczki możecie zamówić TUTAJ.
 • PRZYSSAWKI WIRUJĄCE KWIATKI FAT BRAIN TOYS -duże, silikonowe spinnery, mocno trzymające się gładkiej powierzchni, będą zachęcać maluchy i starsze dzieci do zabawy i ciągłego kręcenia. Super stymulacja wzroku, dotyku, rozwój motoryki! Kwiatki możecie zamówić TUTAJ.

TERAZ CZAS NA KSIĄŻECZKI! WARTO, ABY NIE ZABRAKŁO ICH WŚRÓD PREZENTÓW DLA TWOJEGO MALUCHA!

 • DOTYKAM POZNAJĘ – nasz numer jeden wśród tego typu książeczek! Super książeczki sensoryczne. Na każdej stronie inne kolory i faktury, które mogą być dotykane przez małe rączki :). Książeczka zapewnia wszechstronny rozwój sensoryczny, aktywizuje zmysły wzroku i dotyku, pobudza wyobraźnię, rozwija ciekawość świata, uczy rozróżniania kolorów, wzbogaca słownictwo. Same plusy! 🙂 Książeczki możecie zamówić TUTAJ.
 • BAW SIĘ I DOTKNIJ – kolejna sensoryczna propozycja (jest ich cała seria, do wyboru, do koloru!) stymulująca zmysły maluszka. W książeczkach znajdziecie wierszyki, a także elementy o różnych fakturach do dotykania. Moim zdaniem tego typu książeczki to wyprawkowy „musi have”. Książeczki możecie zamówić TUTAJ.
 • AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA – świetne książeczki z ruchowymi obrazkami! Bardzo bardzo polecam całą serię. Książeczki możecie zamówić TUTAJ. Książeczek w serii jest całe mnóstwo!
 • GDZIE SIĘ UKRYŁ MÓJ SŁONIK? Kolejna super propozycja z ruchomymi elementami. Książeczkę możecie zamówić TUTAJ.

W tej serii jest jeszcze kilka innych książeczek!

 • MASŁO ŚPI – w tej wdzięcznie zilustrowanej, rytmicznej wyliczance spotkacie przedmioty, które otaczają nas na co dzień, pogrążone we śnie. Dzięki otwieranym klapkom umieszczonym na każdej stronie odkryjecie ich nocne tajemnice. Książeczkę możecie zamówić TUTAJ.

Mam nadzieję, że pomogłam Wam wybrać ciekawą, rozwijającą zabawkę dla Waszego maluszka. Wierzę, że znaleźliście tu coś, czego jeszcze nie macie i nie znacie! 🙂

MIŁEJ, ROZWIJAJĄCEJ ZABAWY! 🙂

Zdjęcia pochodzą z mojego archiwum i z serwisu Allegro :). Linki, które umieściłam przy zabawkach to linki afiliacyjne z Allegro.

Dodaj komentarz! :)